Ciekawostki Elektryczne

Ciekawostki Elektryczne
sobota, 12 stycznia 2013 20:59

Jak oszczędzać prąd?

Napisane przez

Jak oszczędzać prąd - warto zacząć od wyboru odpowiedniego sprzętu AGD oraz jego właściwego użytkowania.

Efektywność energetyczna sprzętu AGD - koszty eksploatacji

Jeśli planujemy zakup nowej lodówki, zamrażarki, pralki czy zmywarki, warto obok wszystkich innych parametrów brać pod uwagę także energooszczędność. O tym, do jakiej klasy energetycznej produkt należy, informuje etykieta energetyczna. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, która weszła w życie w dniu 19 czerwca 2010 roku, obowiązują następujące klasy efektywności energetycznej: A+++, A++, A+, A, B, C, D, E, F i G.

niedziela, 27 stycznia 2013 08:58

Instalacja elektryczna w łazience

Napisane przez

Dobrze wykonana instalacja elektryczna w łazience ma nie tylko zapewnić użytkownikom wygodę, ale i bezpieczenstwo . Dlatego norma PN-IEC 60364 „Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych” szczegółowo określa, jakie urządzenia elektryczne można zastosować w łazience i gdzie mogą być rozmieszczone.

niedziela, 03 lutego 2013 18:40

Koszt remontu Instalacji Elektrycznej

Napisane przez

instalacja gniazdek elektrycznychInstalacje elektryczne są z reguły systemami stosunkowo trwałymi, ale w domach i mieszkaniach starszej generacji – domagają się remontu lub całkowitej wymiany.

sobota, 12 stycznia 2013 21:05

Przepięcia w instalacji elektrycznej

Napisane przez

Każde urządzenie elektryczne funkcjonuje dobrze tylko wtedy, kiedy jest zasilane prądem o wartości określonej przez producenta. Przy zbyt małej wartości prądu urządzenie nie działa. Wartość zbyt duża to ryzyko poważnego uszkodzenia, a nawet całkowitego zniszczenia urządzeń.

Zbyt duży prąd
Urządzenia elektryczne przystosowane są do pracy w domowej instalacji elektrycznej, w której wartość napięcia powinna wynosić 230V. Czy w takim razie zagrożenie, że wartość napięcia w sieci wzrośnie do wartości niebezpiecznej jest realne?

Niestety tak. W sieci elektrycznej zdarzają się bowiem tzw. przepięcia, czyli nagłe i krótkotrwałe skoki napięcia (wartość jest nawet kilkadziesiąt razy większa niż napięcie znamionowe w sieci). Ze względu na źródła w sieci domowej wyróżnić można przepięcia wewnętrzne i atmosferyczne.
piątek, 18 stycznia 2013 14:21

Badania i pomiary eksploatacyjne instalacji

Napisane przez

Instalacja oraz urządzenia elektryczne winny być poddane okresowym badaniom potwierdzającym niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania instalacji . Wyniki badań stanowią podstawę do przekazania instalacji do użytkowania lub przedłużania okresu eksploatacji.

Często sprawa ta jest zaniedbana przez użytkowników instalacji - a to przez nieświadomość obowiązku, jaki na nich ciąży a to z braku środków na zlecenie wykonania pomiarów. A trzeba pamiętać, że w razie wypadku, którego przyczyną było porażenie prądem elektrycznym, do odpowiedzialności pociągany jest właściciel obiektu.

niedziela, 20 stycznia 2013 12:55

Modernizacja instalacji elektrycznych

Napisane przez

Instalacja elektryczna, która ma więcej niż niż 20 lat często wymaga modernizacji,
a niekiedy całkowitej wymiany.

kable elektryczne (fot. flsltd.com)Problemy z prądem mogą się pojawić również
w nowym budownictwie - wystarczy, że źle oszacowaliśmy potrzeby i nagle okazuje się, że w domu jest za mało gniazdek, a cała instalacja pracuje na granicy wydajności i podłączenie kolejnych urządzeń powoduje wyłączanie bezpieczników. Najlepszym moment na modernizację instalacji elektrycznej to remont mieszkania. Wymiana zużytych przewodów elektrycznych często wymaga rozkuwania tynków. Również dodanie nowych obwodów oznacza ingerencje w ściany, wykuwanie otworów pod nowe puszki rozdzielcze itp. Planowany remont należy zatem zacząć od przebudowania instalacji elektrycznej - remontując mieszkanie, jednocześnie naprawimy powstałe szkody. Prace przy remoncie instalacji elektrycznej trzeba zlecić elektrykowi z uprawnieniami do wykonywania i odbioru instalacji elektrycznych. Prawo zabrania prowadzenia takich robót osobom bez uprawnień i warto o tym pamiętać - odpowiednio podpisane dokumenty będą niezbędne do odbioru instalacji i ponownego zaplombowania licznika przez miejscowy zakład energetyczny, jeśli na czas remontu licznik został odłączony, co często jest niezbędne podczas prac związanych z wymianą rozdzielnicy. Modernizację instalacji elektrycznej warto zlecić sprawdzonym fachowcom również ze względu na własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo urządzeń podłączanych do gniazdek - niefachowo wykonana instalacja grozi porażeniem prądem lub nawet pożarem.

niedziela, 17 lutego 2013 15:28

Instalacje Elektryczne Rzeszów

Napisane przez

Budujesz dom, siedzibę swojej firmy, hotel...??

W głowie siedzi Ci cała masa pomysłów nie wiesz na co się zdecydować?
Jaki typ instalacji wybrać: inteligentną instalację czy może jeszcze tradycyjną instalację, który system wybrać tradycyjny czy Inteligentny budynek Fibaro ?

wtorek, 02 lutego 2016 15:22

Klimatyzacje

Napisane przez

Montaż Klimatyzacji Rzeszów
Nasza firma zajmuje się montażem i serwisem klimatyzacji w Rzeszowie i okolicach.

Swoje usługi wykonujemy starannie i kompleksowo: począwszy od pomiarów potrzebnych do obliczenia zapotrzebowania na moc chłodniczą, co za tym idzie na dobór odpowiednich urządzeń klimatyzacyjnych, a następnie wykonywanie przeglądów klimatyzacji w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym.

Wykonujemy również na Państwa życzenie serwis urządzeń klimatyzacyjnych zamontowanych dużo wcześniej, niekoniecznie przez naszą firmę.

Jesteśmy autoryzowanym dealerem oraz serwisantem urządzeń klimatyzacyjnych marek:
Fujitsu, Galanz, Mitsubishi, Daikin, Toshiba, Vivax, Panasonic, Sanyo, Haier, Gree, Mdv, Mistral, Chigo, Lg, Samsung, McQuay, Fuji Electric, Midea, Kaisai, Sharp,
York, Whirlpool.

Jest to grupa najbardziej uniwersalnych urządzeń klimatyzacyjnych (jedna jednostka wewnętrzna - jedna zewnętrzna). Klimatyzatory typu Split znakomicie sprawdzają się w mieszkaniach, biurach, wyraźnie podnosząc komfort pracy i wypoczynku. Urządzania te sprostają najsurowszym wymaganiom stawianym przez użytkowników pomieszczeń specjalistycznych, takim jak np. gabinety lekarskie, serwerownie. Za chłodzenie odpowiada ekologiczny czynnik

Oferujemy różne typy klimatyzatorów przenośne:

  • Split (ścienne),
  • kasetonowe,
  • podsufitowo-przypodłogowe,
  • podstropowe,
  • okienne
  • oraz wiele innch rozwiązań przeznaczonych do zastosowania w przemyśle.

Montujemy klimatyzatory zarówno dla osób prywatnych jak i firm, korporacji:
- klimatyzacja w domu
- klimatyzacja biura
- klimatyzacja dla firm i instytucji państwowych
- klimatyzacja restauracji
- klimatyzacje przeznaczone do lokali gastronomicznych
- klimatyzacja hoteli, aptek
i wiele innych obiektów...

Oferujemy Państwu dobór i dostawę wraz z montażem optymalnej konfiguracji systemu klimatyzacji dostosowanego do Państawa potrzeb i oczekiwań, kierując się nastpującymi zasadami:

  • dobór systemu klimatyzacji wykonujemy zgodnie ze standardami podczas wizji lokalnej,
  • nie montujemy urządzeń źle dobranych w stosunku do bilansu cieplnego pomieszczenia,
  • gwarantujemy estetykę i najwyższą jakość montażu urządzeń.

 

 

 

Klimatyzacja Rzeszów do biur, klimatyzacja mieszkań i lokali użytkowych, klimatyzacja w aptece Rzeszów, klimatyzacja w hotelu. Jeżli potrzebują Państwo montażu klimatyzacji w dobrej cenie w Rzeszowie prosimy o kontakt. Oferujemy klimatyzatory okienne, przenośne, klimatyzatory split, klimatyzatory kasetonowe. Proponowane przez nas klimatyzatory w Rzeszowie to wysokiej klasy urządzenia.

Zajmujemy się montaż
i serwis klimatyzacji w Rzeszowie i okolicy. Istnieje możliwość wykonania samego montażu klimatyzacji w Rzeszowie, jeżli zakupili Państwo klimatyzator już wcześniej a chcą wykonać profesjonalny montaż prosimy zadzwonić i umówić się na Bezpłatną wycenę na miejscu montażu klimatyzatora. Po instalacji klimatyzatora zaopiekujemy się nim przez okres gwarancji jak i po niej.
Zaufaj naszemu doświadczeniu jakie przez 15 lat nasi pracownicy zdobyli wykonując dużo montaży różnego poziomu trudności.

Dodatkowo zajmujemy się serwisem klimatyzacji Rzeszow. Przeglądy i konserwacje okresowe klimatyzatorów wykonujemy w okresie trwania gwarancji i w okresie pogwarancyjnym. Do serwisu klimatyzacji używamy najlepszych środków czyszczących i dezynfekujących, specjalnie do tego celu przeznaczonych.
chłodniczy R410a.

środa, 03 lutego 2016 21:46

Automatyka Bram

Napisane przez
Automatyka do bram Rzeszów

Zajmujemy się montażem i serwisem automatyki i napędów do bram wjazdowych, garażowych oraz szlabanami samych wiodących firm na rynku tj. NICE, FAAC, CAME, BFT. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług!


Napędy do bram przesuwnych

 

FAAC 740/741


Napęd elektromechaniczny do bram przesuwnych dla skrzydła o max. ciężarze 500 kg ( model 740) lub 900 kg (model 741).

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.faac.pl

FAAC C720


Napęd elektromechaniczny do bram przesuwnych dla skrzydła o max. ciężarze 400 kg.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.faac.pl

Nice ROBUS


Elektromechaniczny siłownik z wbudowaną centralą sterującą BLUEBUS do bram przesuwnych o wadze do 350 kg lub do 600 kg lub do 1000 kg.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.nice.pl

Nice ROBO


Elektromechaniczny siłownik z wbudowaną centralą sterującą do bram przesuwnych o wadze do 400kg lub 600kg.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.nice.pl

Napędy do bram skrzydłowych

Nice WINGO


Siłowniki elektromechaniczne do bram skrzydłowych o długoości skrzydła do 3m.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.nice.pl

FAAC 414


Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych dla skrzydła o długości do 3m.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.faac.pl

Nice POP


Elektromechaniczne siłowniki do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 2 m, idealne do montażu na szerokich słupkach.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.nice.pl

Napędy do bram garażowych

CAME V700E


24V D.C. - 260W Samoblokujący siłownik elektromechaniczny. Posiada możliwośc zasilania awaryjnego, wbudowaną płytę sterującą z jednokanałowym dekoderem radiowym, funkcją stop, system amperometrycznego wykrywania przeszkód oraz mechaniczne wyłączniki krańcowe.

Źródło:www.came.pl

Nice SPIN


Elektromechaniczny siłownik z wbudowaną centralą sterującą BLUEBUS do bram garażowych.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.nice.pl

FAAC D600


Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych rzeszow do użytku domowego i półprzemysłowego.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.faac.pl

Szlabany

Szlaban CAME GARD8


24V A.C. - 300W Samoblokujący siłownik elektromechaniczny z wbudowaną płyta sterującą. Obudowa z ocynkowanej i lakierowanej stali. Nie posiada sprężyn wyważających ramię. Minimalny czas otwarcia 8s. Praca intensywna.

Źródło:www.came.pl

Szlaban FAAC 642 INOX


Szlabany rzeszow serii 642 są przeznaczone do pracy intensywnej lub ciągłej.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.faac.pl

Nice SOLEMYO


Kompletny zestaw zasilania słonecznego w rzeszowie przeznaczony do alternatywnego zasilania automatyki wjazdowej w rzeszowie, garażowej i szlabanów.

Cennik i opis do pobrania

Źródło:www.nice.pl

https://www.techgig.com/michalkownacki Phengphian Laogumnerd Wissam Al Mana http://seahome.pl/szaro-ale-nie-ponuro-moda-na-szarosc-we-wnetrzach/ Litelok