Automatyka do bram

Nasza działalność obejmuje również montaż oraz serwis bram wjazdowych dwuskrzydłowych, przesuwnych oraz garazowych. 

Posiadamy w swojej ofercie asortyment napędów bramowych renomowanych firm Faac, NICE, Beninca.

Proponowane urządzenia charakteryzują się najwyższą jakością i niezawodnością działania. Z uwagi na rózne wymiary, oraz ciężar bram, każdy montaż napędu traktujemy bardzo indywidualnie. Na instalację automatu najlepiej zdecydować się na etapie budowy i przed wykańczaniem posesji. Chodzi o położenie przewodów elektrycznych z budynku do centrali, oraz pomiędzy centralą a siłownikami i pomiędzy czujkami. Podczas prowadzenia kabla zasilającego napęd nie zaszkodzi położyć przewód wielożyłowy w celu ewentualnego połączenia automatyki bramy z domofonem, lub też z systemem alarmowym.

Z uwagi na częsty brak doświadczenia inwestorów na gruncie elektrycznym i elektronicznym najlepiej poprosić o pomoc osobę, lub firmę z doświadczeniem. Niejednokrotnie były zlecenia montażu napędu bramy, gdzie trzeba było wymienić przewody na właściwe, lub też poprowadzić nowe. Tak więc służymy pomocą na każdym etapie budowy, jak też remontu.
 
W przypadku napędu bramy dwuskrzydłowej (uchylnej) centrala zamontowana jest oddzielnie, np. na ogrodzeniu, specjalnej konstrukcji, ewntualnie w obudowie jednego siłownika. Na obydwu słupkach montowane są siłowniki do skrzydła bramy.
W linii ogrodzenia instalowane są fotokomórki RX, oraz TX, ewentualnie dodatkowe fotokomórki na terenie posesji. W centrali znajduje się radioodbiornik odbierający  sygnał z pilota.
Napędy bram przesuwnych są zespolone. Natomiast w przypadku napędu bramy garażowej cały automat wraz z silnikem 
zamknięty jest w jednej obudowie i połączony z listwą, która porusza bramą. Następnie zamocowany do sufitu. Sprawdzonym przykładem może być napęd Faac D600, Nice SPIN11 lub Beninca Dumper. Są to napędy do lekkich bram garażowych. Do bram szerokich i ciężkich polecamy zestaw FAAC D700, D1000, Nice Spin 21 lub Beninca Jim.
Listwy napędów garażowych mogą być wyposarzone w łańcuch, który wygląda jak rowerowy, lub pasek zbrojony, wyglądem 
przypominający pasek rozrządu w samochodzie. Listwy z paskiem są bardziej ciche w porównaniu z listwą wyposarzoną w łańcuch.
Są jednak droższe, a łańcuch przy odpowiednim naprężeniu wcale nie pracuje głośno.
Automat bramy garażowej można podłączyć do instalacji elektrycznej w budynku np. domofonu, systemu alarmowego,oświetlenia itp. 


Phengphian Laogumnerd Phengphian Laogumnerd Vladimir Yakunin Litelok https://vimeo.com/laogumnerdcuisine